משקלו בזהב

הזהב הוא חומר מתכתי נדיר יחסית. הוא מוכר לאדם מימי קדם, וישנן עדויות לשימוש בו כבר אלפי שנים לפני הספירה. כמות הזהב על פני כדור הארץ היא קטנה, ותהליך ההפקה של זהב הוא מורכב, ולכן מחירו גבוה. יש לזהב שימושים רבים שהנפוץ שבהם הוא בתכשיטים למיניהם, אך הוא משמש גם לשימושים תעשייתיים ואפילו רפואיים.

להוציא את המקסימום מהזהב שברשותכם

כמעט כל אדם בעולם המערבי מחזיק בידיו כמות גדולה יותר או פחות של תכשיטים או מטבעות זהב. אלו ניתנים בדרך כלל כמתנה, אך למרות זאת כמות עצומה של זהב מונחת ללא שימוש במגירות או כספות בבתים בכל העולם. משום כך, בשנים האחרונות אנשים הבינו שאם אין הם יכולים ליהנות מזהב שלהם – הם מעדיפים לבצע מכירת זהב ישן במזומן.

למי ניתן למכור זהב?

גופים מוסמכים למסחר בזהב יכולים למכור אותו בכמויות גדולות, אשר יכולות לשמש לצרכי בנקאות או תעשיה. כמובן שלתאגידים הגדולים אין עניין ברכישת כמויות קטנות של זהב, ולכן חברות העוסקות במסחר בזהב מוכנות לרכוש מכמות גדולה של לקוחות קטנים את הזהב הישן וחסר שימוש במחירים מפתיעים לטובה. כך נוצר שוק מכירת זהב ישן במזומן בו פונים רבים למכירת תכשיט זהב, מכירת מטבע זהב וכן מוצרי זהב נוספים.

איך עושים זאת בפועל?

ראשית, עליכם למצוא חברה מוסמכת, מנוסה ואמינה בתחום, על-מנת לא לפול ב"עוקץ". לחברות אמינות ישנם אתרי אינטרנט מסודרים, וניתן ליצור איתם קשר גם בטלפון או בסניף פיזי. לאחר שמצאתם חברה שכזו, אספו את הזהב שברשותכם ונסו לדעת עליו כמה שיותר פרטים. על-ידי מכירת מטבע זהב בודד מסוגים מסוימים, ניתן לעיתים להרוויח עשרות, מאות או אלפי שקלים.

איזה מידע צריכים לבדוק

לפני שתקבעו פגישה עם מעריך שווי מקצועי של חברה מוסמכת, רצוי לדעת מה מידת טוהר הזהב (קראט), מה משקלו ופרטים נוספים כמו המדינה בה יוצר וכדומה. מידע זה יכול לעזור לכם לדעת פחות או יותר איזה סכום אתם צפויים לקבל בתמורה למכירת זהב ישן במזומן. עם זאת, גם אם אינכם יודעים את הפרטים, תוכלו לקבוע פגישה ומעריך השווי יוכל לצטט לכם את המחיר המדויק של הזהב. בהצלחה!

סגירת תפריט